Rozhovor s Míšou Burdovou o Křišťálech moci, psaní a vydávání knih již dnes a TADY

Březen 2012

Srbsko vydává další díly Poselství!!!

29. března 2012 v 12:51 | Chlum@k |  Poselství jednorožců
Tak a je to tady, zveřejnily se další obálky ze srbského nakladatelství Evro Giunti. Nevím, naše obálky jsou hezčí, to ale nic nemění na tom, že se Poselství stane slavným v cizině!!

čerpáno z www.burdova-michaela.blog.cz

Mohli byste mi pomoci?

13. března 2012 v 22:08 | Chlum@k
Přijde mi to hrozný, ale potřebuju pomoci. Byl bych rád kdybyste tu hlasovali. Je to hned pod videem. Musíte mí ale facebook!!! Děkuju vám mnohokrát!!!!

Už jen tím jedním hlasem mi hodně pomůžete a mimo jiné se sami ke všemu zařadíte o slosování o výhry 1000 Kč.

Děkuju :)

Je to venku!!!

12. března 2012 v 21:44 | Chlum@k |  Minotaurus
Takže jen v rychlosti :)

Od dneška by měl být poslední díl Křišťálů moci nazvaný Minotaurus volně v prodeji!!! Já ho dostanu asi až za dýl :( Nicméně vás prosím o jednu věc: Ti, kteří budou tak rychlí ve čtení-nedělejte žádné spoilery!!!! Raději se o tom ani nezmiňujte, ať dalším fanouškům nezkazíte radost!!

S chutí do čtení!!!

To mě to tak se*e...

12. března 2012 v 18:40 | Chlum@k |  Moje výlevy
Vítám vás v nové rubrice, kde se vám budu zpovídat :) Aspoň někomu svobodně, i když vás neznám :) Sice to moc nesouvisí s tématem blogu, ale co... :)

No, proč ten titulek. Chodím ještě na základku do 9.třídy. Je zu už tradice asi 14 let, že každá devátá třída hraje na konci roku divadlo-předposlední den školy pro veřejnost (jelikož jsme menší město, každej se zná, je to takový rodinný :) ) a poslední den ráno pro školu. Divadla nejsou žádným námětem, nýbrž mětstká knihovnice napíše speciálně vybraný divadlo na daný téma, které je jen o lidech z devítky-jejich zájmy atd. Většinou je to hodně hodně srandovní (kord, když ty lidi ještě znáte), pak se tam různě i tančí, vtipy o našich učitelích atd. A celý představení je na nějakým tématu( třeba byl už cirkus, bohové z olympu, televizní pořady, výprava lodí, nebe peklo ráj atd.

Na konci minulýho roku jsme se od minulejch deváťáků dozvěděli, že s náma knihovnice nic dělat nebude, protože s tím má jen starosti-sepsat to, vymslet, dhlížet a taky hlavně zařídit divadelní budovu. Jenže jsme ji přemluvili, takže teda že se hrát bude. Je nás ve třídě jen 13, a jelikož tam jsou dvě telata, kteří naši třídu stejně jen rozhádají, hrát enchtěj (protože by se museli učit texty, museli by chodit na zkoušky-přitom stejně hovno dělaj, jeden si hraje na strašnýho motorkáře a druhej je jeho ocásek). A dneska zas jedna fifina řekne, že se jí hrát taky nechce, zrovna když už nám knihovnice sepisuje texty. Už jsme se pořádně vyzpovídali a oni chtěj couvnout. Fakt, nakoupnout je.

Děkuju za vyzpovídání a držte mi palce, at nám divadlo dopadne, jakby nestačilo, že nás hraje 11 (sice teda z 13), ale 10? to už je fakt málo...

2.týden

12. března 2012 v 18:16 | Chlum@k |  Návštěvnost
Pondeli: 5
Utery: 59
Streda: 16
Ctvrtek: 21
Patek: 33
Sobota: 25
Nedele: 12

Celkem: 171

Výslovnost jmen

9. března 2012 v 21:23 | Chlum@k |  Křišťály moci
Brouzdal jsem Míšinými stránkami a uviděl jsem článeček, který by se vám mohl hodit. Je to seznam jmen a jejich výslovnost. Jak sami uvidíte, některá se čtou stejně, něktěrá trochu jinak. Pokud jste zvyklí něco číst jinak, než se má, asi se budete těžko přeučovat jeho správnou podobu :)

Rozhovor tohoto blogu s Míšou

8. března 2012 v 1:00 | Chlum@k |  Michaela Burdová
Byl jsem fakticky hodně rád, když Míša souhlasila s rozhovorem. Vyplnila ho moc hezky, teď jen doufám, že vás budou alespoň trochu zajímat mé otázky, protože to by byl jediný handicap na tomto rozhovoru. Mně samotnému se její odpovědi četly báječně. Míšo, ještě jednou moc děkuju!!!
Rozhovor v celém článku.
Jak se vám rozhovor líbí, pište do komentářů!!!


Videorozhovor s TV Mozaika

6. března 2012 v 21:38 | Chlum@k |  Michaela Burdová
Toto video je už trošku starší, nicméně je zajímavé. Už jste ho asi viděli na stránkách Míši, ale kdybyste ho ještě neviděli, máte ho tady :)

zdroj: www.burdova-michaela.blog.cz

Filmová podoba?

6. března 2012 v 17:11 | Chlum@k
Často se filmují knihy. U fantasy žánru to není výjimkou, dokonce si myslím, že právě fantasy, horory a podobné žánry se filmují poslední dobou nejvíce. Ale jak se tak dívám na Američany, většinou tu knihu zkazí. To samé platí i o Britech, i když oni mají filmy asi nejpodobnější.

Já za sebe tvrdím jedno: když už se natáčí první díl, měla by se natočit celá série. Vím, že na tom může studio zkrachovat, ale podívejte se, jak dopadl Eragon-báječná kniha a pouze jeden film.

Chtěli byste, aby se Poselství nebo Křišťály zfilmovaly? Pokud ano, kdo by měl hrát koho? Myslím si, že by to mělo být české, když je kniha z Česka. Brali byste seriál nebo filmy?

Budu rád, když napíšete do komentářů ;)

Já si myslím, že by byl film velice oškubaný, ale mám je radši než fantasy seriály.

Alternativní příběhy

6. března 2012 v 16:58 | Chlum@k |  Michaela Burdová


Jde vidět, že autorka opravdu neotálí. Jen co dopíše jednu ságu, připravuje další. Není vám to divné? Nyní se dovíte, jak to stihne vymyslet něco nového. Má totiž předem vymyšlené příběhy, které zveřejnila na svém webu.

Co myslíte, na co se asi nejvíc budete těšit? Já se určitě budu těšit na upíry- ty nyní letí a bude to púříjemná změna od elfů.
!!!A proto kopírovat se zdrojem Míšiných stránek!!!
Pracovní název: Cesta k bohyni elfů
Pracovní podnázev 1. dílu: Étarliny slzy
Země: Velwetie
Obsah:
Říkají, že je poslední svého druhu.
Nazývají ho bestií a krvelačným netvorem.
Nazývají ho synem pekel.
Je vlkodlak.
Étarliny slzy mají zvláštní moc. Neran je ochotný podstoupit snad cokoli, aby je našel. Stane se tak ještě hrůznějším netvorem? Proč je chce najít doopravdy? Nikdo z lidí však nevěří v jejich existenci a Neranovou jedinou nadějí se tak stává tajuplná elfí paní z Breetie - země věčného sněhu. Velwetii záhy rozechvívá strach, když se jeden ze Třinácti démonů vysvobodí ze spoutání. Něco takového se ale Nerana nemůže dotknout. Nebo snad ano?
Cesta za mocí, touhou, záchranou a tajemstvím začíná. Možná nás zavede až k bohyni elfů.
Žánr: Fantasy
Díly: nejspíš 6
Fantasy/mýtické bytosti: elfové, vlkodlaci, trpaslíci, víly, mořské panny, démoni, dryády...
Stav: dokončen 1. díl, probíhají úpravy
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pracovní název: Spojení duší
Pracovní podnázev 1. dílu: Oči hvězd
Země: Ekarie, Narllana
Obsah:
Narodila se ve špatné zemi. Niel je jednou z mnoha otrokyní ve vojenském táboře a nekonečné válčení mezi Elduranskými rytíři a tajemnými Narllany sleduje jen z povzdálí. Všechno se má ale změnit. Narllané jsou nepřátelé a přesto Niel vzplane silnou vášní a láskou k nejhoršímu z nich. Její život dostává jiný směr, ale nic není takové, jaké se na první pohled zdálo. Niel odhaluje pravdu a ptá se sama sebe: Jsou půlnoční draci schopní zničit celý svět?
Žánr: fantasy/romance
Díly: 2 nebo 3
Fantasy/mýtické postavy: nymfy, jednorožci, draci, příšery...
Stav: rozdělaný 1. díl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pracovní název: Démon ze Skal
Pracovní podnázev 1. dílu: Procitnutí
Země: Ytelwie
Obsah:
Strašlivá kletba málem zničila celé království, přes dvě staletí lidem trvalo, než si vydobyli klid. Teď se ale zdá, že zlo se opět probouzí a přichází ze Skal nářku. Tam v Kameni spí uvězněná padlá bohyně.
Liran nezná oddanost, čest ani velkorysost. Miluje peníze, krásné ženy a obdivuje sám sebe. Je žoldák. Může mít takový člověk cokoli společného s hrdinou z dávných legend a bájí? Když ho ale půvabná lady ze Swortely požádá o pomoc a nabídne mu tučnou odměnu, Liran se zaplétá do nebezpečných událostí, které mohou ohrozit osud celé Ytelwie.
Žánr: fantasy
Díly: 3
Fantasy/mýtické postavy: bohové, víly, zlobři, netvoři
Stav: rozdělaný 1. díl
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pracovní název: Krvavá láska
Pracovní podnázev 1. dílu: Přízrak
Země: moderní doba (Amerika, USA)
Obsah:
Ve víru vášně a lásky je tak snadné zapomenout, kým doopravdy jsme a kdo ve skutečnosti je ten druhý. Rass je čtyři sta let starý upír a je zlý. Jenny je sedmnáctiletá dívka s neobyčejnými schopnostmi a upíry nenávidí. Láska si ale nevybírá. Co všechno se může stát, když se sestra lovce upírů zamiluje do jednoho z nejstrašlivějších nemrtvých za poslední staletí?
Žánr: romance/mysteriózní/horor
Díly: asi 3
Mýtické postavy: upíři, duchové...
Stav: rozdělaný 1. díl


obrázky: copyright M.Burdová!!! Burdova-michaela.blog.cz